Sobota, 3 prosince, 2022

Ischia – 3x nej

- Reklama -PR článek
- Reklama -magazin

Největší město, největší hrad, nejvyšší vrch a jako bonus nejkrásnější AQUA SPA na Ischii – to je to, co vám dnes chci přiblížit

Jelikož Ischia, to jsou vlastně jedny velké lázně, tak hlavním lákadlem pro návštěvníky je relaxování a rozmazlování. Toto Vám nabídnou velké termální SPA. My jsme se podívali do 2 – Terme Posseidon a Terme Negombo – v obou případech je na místě přívlastek NEJ

Vstupné do těchto lázeňských parků není zcela zanedbatelné 40, – € / osoba / 3 hodiny, ale pokud se ocitnete na Ischia, i tak minimálně jeden určitě navštivte. Je to opravdová oáza relaxu.

Terme Negombo jsou v hlubokém zálivu na severozápde, blízko města Laco Ameno.

Záliv kde je aqua spa park Negombo záliv kde je aqua spa park Negombo
vstup do parkuvstup do parku
Areál je situován od moře s pěknou pláží, terasovitě do kopce. Na jednotlivých terasách jsou umístěny v subtropické vegetaci různé relaxační bazénky a odpočívadla.

Tyto lázně mají podobný charakter jako Negombo. Ze skal vytéká silný horký pramen a je zde množství termálních bazénů, sauny víírivky a další atrakce stvořené na relax.

Zrelaxovaní si dáme ELTE lehkou Veser a vystoupáme k majáku, ve Forio.

Z našeho hotelu jsme měli výhled na nejvyšší vrch ostrova Epomeo s výškou 789 m nm ,, který se nám zdál dost vysoký, ale když jsme se začali trochu zajímat, jak se dá dostat na vrch, tak jsme zjistili, že to není až tak náročné. I když jsme nebyli turisticky připraveni rozhodli jsme se tento kopec zdolat. Koupili jsme si velmi levně, alespoň jako tak pevnější obuv a vyrazili. Autem se dá dojet na sběrné parkoviště pod kopcem a výstup na samý vrch trvá asi 30 minut.

Na vrchu se Vám ukáže celý ostrov jako na dlani. V dálce se rýsuje silueta Capri i vyčnívající Vesuv. Pod kopcem vinice a pobřeží s dobře známými místy, které jsme si už stihli prohlédnout Takže i pro výkonnostně slabších turisty je to zvládnutelná turistika

celý ostrov jako na dlani celý ostrov jako na dlani
Nejvyšší vrch zdolán, takže ještě se podíváme do největšího města ostrova se stejným jménem jako celý ostrov – tedy Ischia. Při vstupu do města procházíte pod starý antický aquadukt

Je klasickým italským přímořským městem s uličkami, kavárničkami, barevnými domy s Višići prádlem, keramikou a dalšími krásnými maličkostmi.

V přístavu, kde přistávají trajekty z pevniny stojí maják a park s velkými citronovníky.

Hlavní dominantou města je však majestátní Aragonský hrad. Na hrad se dostanete přes dlouhý násyp

Aragonský hradAragónsky hrad
sledují zda je vše tak jak má byťsledujú zda je vše tak jak má být
a pak už jen stoupáte vzhůru dokud se neotevře pohled na celé město pod vámi Hradní komplex je velikánský, byla to pevnost, která střežila vstup do Neapolského zálivu, takže opevnění muselo zdolávat různým nepřátelským nájezdům a tomu odpovídá i síla a tloušťka kamenných hradeb.

- Reklama -aktuality

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin