Sobota, 3 prosince, 2022

Jak vybrat správnou tiskárnu pro tisk štítků

- Reklama -PR článek
- Reklama -magazin

Jsme obklopeni štítky. Každý vyrobený produkt kolem nás musel cestovat, bez etiket by to nešlo. Než etiketa vznikne, je potřeba ji navrhnout, vyrobit a následně vytisknout. Představíme tři typy tiskáren na etikety, které vám usnadní práci a ušetří čas. Víte, která je vhodná pro vás?

Tiskárny čárových kódů

Každá firma je jiná, má jiný objem dat, produktů a má také různá specifika. Stolní tiskárna štítků, se hodí pro jinou firmu než průmyslová tiskárna, a naopak.

  • Malé (mobilní) tiskárny (vhodné do malých firem, kde stačí připojení na 1 tiskárnu)
  • Střední (stolní) tiskárny jsou ideálním pomocníkem ve většině firem
  • Velké (průmyslové) tiskárny se hodí, kde je potřeba připojení až 10 tiskáren a je zde velký objem dat k tisku

PPL štítky

PPL etikety jsou nezbytnou součástí pro zasílání balíků prostřednictvím přepravců PPL, DPD, GLS, ČESKÁ POŠTA, GEIS, DHL, a mnohé další. Jde o standardizovaný formát přepravního štítku. PPL štítky jsou určeny pro přímý tepelný tisk bez barvící pásky. Tyto štítky se využívají pro krátkodobé značení, protože mají omezenou životnost a po čase degradují. V nabídce jsou v návinu na kotoučích o různých průměrech.

Tiskárna a vhodný typ kotouče

Do různých typů tiskáren se hodí rozličné typy návinů se štítky. Je potřeba zjistit, zda vámi vybraný typ štítků půjde nasadit do tiskárny. U každého produktu jsou technické parametry, kde byste si měli ověřit, zda kotouč se štítky, které potřebujete koupit, sedí, resp. pasuje do tiskárny. Například PPL štítky se prodávají na kotouči o rozměrech dutinky 25mm, 40mm nebo 76mm.

- Reklama -aktuality

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin