Sobota, 3 prosince, 2022

Nebojte se v bytě udělat dobrý první dojem

- Reklama -PR článek
- Reklama -magazin

Jak si zařídit vstup do bytu či domu, aby nebyl pouze odkladištěm na kabáty a boty

Vstupní chodba, předsíň nebo hala je to první, co uvidí vaše návštěvy. Tento prostor se při zařizování interiéru často přehlíží, ale protože jde o vstupní bránu do vašeho domova, neměli byste ji opomíjet. Abyste udělali dobrý dojem.

Primárním úkolem vstupní chodby je usnadnit přechod zvenku dovnitř bytu či domu, je to jakýsi uzel na vstup do dalších místností. Zároveň je to místo, které plní odkládací funkci. Zbavujeme se zde bot, kabátů, tašek, deštníků a dalších potřebných věcí. Uvítací a odkládací funkce by měly spolu fungovat v harmonii, aby se například z chodby nestalo odkladiště. Jak to však dosáhnout?

úložný prostor

Rozhodujícím parametrem při zařizování vstupního prostoru bude jeho tvar a velikost. Podle toho se můžete rozhodnout, jaký nábytek a doplňky sem umístíte. V každém případě by na chodbě neměl chybět odkládací prostor na boty, kabáty, klíče, poštu a ostatní drobnosti, dále místo, kde se můžete při obouvání posadit a nakonec zrcadlo, abyste mohli zkontrolovat svůj zevnějšek před odchodem z domu.

Pokud máte v předsíni dostatek místa, můžete odkládání svršků vyřešit vestavěnou skříní. Jelikož do ní budete věšet kabáty, hloubka by měla být 65 centimetrů. Nezapomeňte však na to, že pro pohodlný pohyb a manipulaci by vám mělo před ní zůstat alespoň 90 centimetrů. Pokud si takový prostor nemůžete dovolit obětovat, zvolte otevřené věšení. Ať už v podobě přiděleného místa na stěně, kam umístíte věšák nebo věšákové stěny či panelu. Ten lze koupit v kombinaci s lavicí a jednou ranou tak vyřešíte místo k sezení pro pohodlné obouvání a vyzouvání. Pokud máte děti, pamatujte na věšáky umístěny níže, aby na ně dosáhli.

V předsíni by neměl chybět ani botník a stolek nebo komoda na odkládání pošty, telefonů a jiných drobností. Pokud pracujete spíše s úzkým a delším prostorem, vyberte si zúžené verze (hloubka do 45 cm) s případným dalším odkládacím prostorem.

Zásadním doplňkem v předsíni, zejména pro ženy, je zrcadlo. Pokud máte dostatek prostoru, umístěte na stěnu velké zrcadlo (140 cm a více), abyste si viděli celou postavu. Velké zrcadlo je také výborným prostředkem na zvětšení úzkého prostoru a zesvětlení chodby.

Domácí galerie

Když jste vyřešili praktickou-odkládací funkci vstupního prostoru, přijde na řadu jeho zútulnění. Výběr podlahy, barvy na stěny a doplňků rozhodne o tom, jaký dojem vytvoříte při vstupu do svého příbytku. Předsíň můžete pojmout jako strohý, neutrální prostor, který otevírá dveře do “pestřejší” zařízených pokojů. Nebo naopak můžete zvolit opačný princip a už zde naznačit, co mohou hosté čekat v dalších místnostech. Může to být prostor i na projevení vaší osobnosti nebo rodinné historie. Například umístěte na jednu stěnu knihovnu, rámy s rodinnými fotografiemi, vašimi oceněními, případně vystavte výtvarná díla svých dětí. Zajímavým prvkem může být i jedinečný kus nábytku nebo umělecký předmět – socha nebo obraz.

V každém případě, vstupní prostor bývá většinou tmavší, bez přímého světla, proto byste měli zvolit světlé barvy na stěny a dostatečné umělé osvětlení. Podlaha by měla být odolná, protože se po ní bude stoupat botami, z lehce udržovatelného materiálu.

- Reklama -aktuality

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin