Sobota, 3 prosince, 2022

Objevte top zážitky a hotely pro bezpečnou dovolenou na Maledivách

- Reklama -PR článek
- Reklama -magazin

Maledivy si dávají záležet, aby se turisté cítili v maximálním bezpečí.

Na Maledivách najdete nádherné bílé pláže s průzračnou teplou vodou v lagunách Indického oceánu. More má nejrůznější odstíny modré barvy a lemují ho příjemně se pohupující palmy. Dokonalé místo na skvělé zážitky.

Mezinárodní ocenění bezpečnosti za přijatá opatření
Světová organizace cestovního ruchu udělila Maledivám známku Safe Travel Stamp za systematický plán, který země přijala k zajištění hygienických standardů, zdraví a bezpečnosti turistů.

Zážitky si vybíráte už při výběru atolu a resortu

Všechny letoviska na Maledivách leží na vlastním ostrově, jehož velikost se pohybuje od 150 metrů do 2,5 kilometru napříč ostrova. Celkem je jich více než sto a nabízejí různou vybavenost pro stravování a zábavu.

V nabídce zájezdů na Maledivy najdete ideální hotely pro rodinnou dovolenou nebo romantickou dovolenou pro dva. Některé resorty se specializují na wellness a relax, jiné na sport a aktivní trávení času.

Téměř všechny hotelové resorty pořádají pro své hosty výlety, ať už do hlavního města Male, nebo na některý z obydlených nebo neobydlených ostrovů.

Potápění na Maledivách je zážitek (zdroj: dovolenka.sme.sk)

  1. Nasiaknite hlavním městem Male

První a hlavní zastávkou turistů na Maledivách je hlavní město Male, které leží na jihu severní části Male Atolu. Město zabírá celý ostrůvek Male, který je 1,7 km dlouhý a 1 km široký. Projděte se ulicemi a nechte se unášet atmosférou exotiky.

Za návštěvu určitě stojí Náměstí Republiky (Jumhooree Maidhaan) v přibližném tvaru čtverce s vysokým stožárem, který je viditelný z velké dálky.

K dalším zajímavým místům ve městě Male patří Páteční mešita (Hukuru Miskiiy) z roku 1656, která je zdobená vyřezávanými ornamenty a architektonický komplex Islámské centrum s největší mešitou na Maledivách.

Pozůstatky sultánova paláce jsou dnes Národním muzeem s bohatou sbírkou artefaktů a starých fotografií z před islámského a islámského období.

Jedním z nejkrásnějších veřejných prostor města Male je Sultánův park s republikánská památníkem. Příjemnou atmosféru dotvářejí vysoké stromy v kombinaci s barevnými květy.

Na jihovýchodním cípu Male najdete i Tsunami památník jako připomínku zemětřesení v Indickém oceánu v roce 2004 a následné devastující vlny tsunami.

  1. Otestujte se na rybím trhu

Legendou na Maledivách je obrovský rybí trh, který je tradičně mužskou záležitostí. Přichystejte se na vzrušující prohlídku nejrůznějších mořských tvorů, včetně obrovských chobotnic nebo tuňáků.

Pokud patříte mezi slabší povahy, držte se raději při okraji. Zde je usmrcování a kuchání ryb přímo před očima zákazníka běžnou praktikou. Když je to však na vás příliš, kousek dál můžete navštívit “místní trh” s mnohem klidnější atmosférou a místními potravinami a kořením. Nejlepší příležitost na ochutnávky specialit.

  1. Prozkoumejte město Addu a jeho pět ostrovů

Addu je druhé největší město na Maledivách. Leží na nejjižnějším Addu Atolu a rozprostírá se na pěti ostrovech, které jsou dobře propojeny mosty i umělými hrázemi.

Centrem města je ostrov Hithadhoo. Jih tohoto ostrova je bohatě zarostlý palmami a naopak sever je kamenitý a porostlý křovím. Město má převážně úzké uličky lemované domy.

Součástí města je nejjižnější ostrov Malediv Gan, který má dlouhou historii osídlení. K zajímavým místům na ostrově patří základy chrámu na nízkém kopci, které jsou pozůstatky nejjižnějšího buddhistického místa na Maledivách.

  1. Ochutnejte tradiční jídla

Základem místního jídelníčku jsou samozřejmě ryby. Možná vás překvapí, že podstatná část místních jídel zahrnuje smažení, ale exotické spojení surovin jsou opravdu lákavé.

Snídaně na Maledivách tradičně otevírá jídlo Mas Huni, což jsou drcené uzené ryby se strouhaným kokosovým ořechem a cibulí.

Delikatesou je typické pečivo Bambukeylu Hiti, což je varianta ovocného pečiva s kari. K tradičnímu pečivu patří i Gulha, kuličky plněné uzenou rybou.

Za ochutnání stojí i Fihunu Mas, grilované ryby podlité chilli omáčkou nebo Keemia, což jsou smažené rybí závitky.

- Reklama -aktuality

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin