Sobota, 3 prosince, 2022

Ostrov Saona v Dominikánské republice je pravý karibský ráj

- Reklama -PR článek
- Reklama -magazin

Kousek od letoviska Punta Cana se ukrývá malý ostrov se zajímavou historií.

I malý kousek ráje koupajícího se v Karibiku může mít kromě palem a sněhobílého písku zajímavou historii. Právě ostrůvek Saona je toho příkladem, protože v roce 1494 se na něm zastavil slavný mořeplavec Kryštof Kolumbus během své druhé výpravy do nového světa.

Legenda říká, že ho pojmenoval na počest svého přítele Michaela da Cuneo, který pocházel z italské Savony. Savona se časem změnila na Saona a rajský ostrov má dodnes své exotické jméno. Ostrov v té době obývali Tainové, ale postupem času se vydali na pevninu a tak se Saona stala poslední staletí opuštěným ostrovem.

Dnes se již situace změnila, lidé se vrátili, přichází turismus a Saona si ptá slovo v Dominikánské republice. Ostrov se stal součástí národního parku Cotubanama a vaši návštěvu rozhodně nebudete litovat.

Saona leží na jihovýchodě Dominikánské republiky jen pár kilometrů od hlavního ostrova. Nejbližším letoviskem je oblíbená Punta Cana, která je mekkou Dominikánské turismu a právě odsud se na Saona vybere nejvíce lidí. Je to dáno polohou, ale i příjemnou plavbou, protože z Punta Cana to sem na ostrov Saona trvá cca dvě hodiny lodí a proto se mnozí rozhodnou navštívit Saone v rámci jednodenního výletu.

Katamaran nebo jiná loď vás vezme z Punta Cana a celodenní plavba s návštěvou rajského ostrůvku může začít. Můžete se také sami dopravit do Bayahibe a najdete tam několik výletních lodí, které se chystají na Saona. Z Bayahibe trvá cesta rychlolodí jen cca 25 minut a jste na ostrově.

Užijte si nejkrásnější pláže

Saona se svou polohou je přímo předurčena k tomu, že zde naleznete dokonalé pláže stvořené k odpočinku. Té exotiky se nebudete vědět přejíst. Pláží má ostrov několik.

Pokud byste chtěli zkusit tu nejkrásnější, vyberte se na jihovýchodní výběžek Saona a přesně tam se ukrývá pláž Canto de la Playa. Písek pod nohama je bílý jako sníh, nad hlavami se štíhlé palmy dotýkají nebe a před očima se jemně vlní more hrající snad všemi odstíny tyrkysové. Toto je to, za čím jste sem přišli.

- Reklama -aktuality

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin