Sobota, 3 prosince, 2022

Plničky klimatizací a další vybavení pro pravidelnou údržbu klimatizací

- Reklama -PR článek
- Reklama -magazin

Klimatizace jsou nedílnou součástí mnoha různých modelů automobilů, bez nich si lze jen stěží představit léto. S tím však přichází také nutnosti pravidelné údržby klimatizačních systémů. Proto by v autoservisu neměly chybět plničky klimatizací a další vybavení.

Plnění klimatizace

Plničky klimatizací jsou dostupné v různých provedeních, velmi oblíbené jsou plně automatické modely. Ty jsou ekologické a zvládnou se postarat o regeneraci, recyklaci a doplnění chladiva do klimatizačního systému. Pořídit můžete také poloautomatické sady. Specifikovat je lze také podle toho, jaké chladivo využívají. Tradičním chladivem je R134a, dostupná je i modernější verze R1234yf.

Další údržba

Kromě doplnění chladiva a jeho kontroly je nezbytné pečovat o klimatizaci ještě podrobněji. S tím vám pomohou sady na montáž a kontrolu. Praktická je sada na opravu a demontáž trubek, díky které zvládnete oddělit systém zástrček na klimatizacích u všech druhů vozidel. Sada obsahuje různé přípravky a rychlospojky, odpojovače, takže získáte kompletního pomocníka. Kromě toho se hodí také sada pro detekci netěsnosti s UV lampou, takže spolehlivě najdete případné místo úniku.

Nezbytná dezinfekce

Vzhledem k tomu, že v klimatizačních systémech se často usazují bakterie, plísně a další choroboplodné zárodky, je nezbytné ji pravidelně dezinfikovat. Jen tak předejdete hrozícím onemocněním a zbavíte se zápachu klimatizace. Díky tomu, že je dezinfekční sprej doplněn o aplikační hadičku, dostanete se přímo na výparník klimatizace. Odstraníte tak bakterie a nečistoty přímo v místě vzniku bakterií.

Údržbu klimatizace bychom rozhodně neměli podceňovat, nejenže po čase získává nepříjemný zápach, problémem jsou hlavně bakterie. Kontrola je samozřejmě nezbytná také pro zajištění funkčnosti klimatizace.

- Reklama -aktuality

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin