Neděle, 23 ledna, 2022

Po stopách Mayů na poloostrově Yucatán 8

- Reklama -PR článek
- Reklama -magazin

Naši cestu po stopách Mayů jsme ukončili ve městě Cancún. Původní Cancún se nachází na pevnině, ale turistická část je vybudována na ostrovním pásu, který je vlastně již součástí druhého největšího korálového útesu na světě.

Je to turistický ráj pro návštěvníky z celého světa, ale většinu tvoří Američané a Kanaďané. Vše je zde podřízeno a přizpůsobené jejich požadavkům. My jsme se v rámci nebezpečí nakažení virem Covid-19 drželi stranou. Nešly jsme na žádné hromadně organizované výlety, a tak jsme přišli o možnost prohlédnout si nedaleké ostrovy a potápěčské, resp. Šnorchlovací lokality jako Isla Mujeres nebo Cancún Underwater Museum of Art, kde jsou v moři pro turisty umístěny sochy. Tak nejprve se podívejte malebné dovolenkové, až reklamní fotografie z pláže a golfového hřiště, kde jsem si bohužel nezahrál. Možná příště.

Jedno místo jsme si ale nemohli dát ujít za žádnou cenu. Archeologické muzeum v Cancúnu. Je plné velmi zajímavých mayských artefaktů. Dokreslili nám obraz kultury národa, který vytvořil ty ohromující stavby, co jsme na naší pouti po mayských památkách na poloostrově Yucatán dosud viděli. Pokud jste dosud četli mé blogy a zaujaly vás i fotografie, nyní si určitě podívejte i ty následující. A samozřejmě, pokud budete mít možnost navštívit Cancún určitě nevynechejte toto muzeum.

- Reklama -aktuality

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin