Sobota, 3 prosince, 2022

Podezřelého ze střelby v Georgii obvinili ze zabití osmi lidí

- Reklama -PR článek
- Reklama -magazin

Podezřelého zatkli po pátrání zhruba 150 kilometrů jižně od Atlanty.

Muže podezřelého ze střelby ve třech masážních salonech v Georgii, obvinili ze zabití osmi lidí. Střelba si vyžádala i jednoho zraněného.

Vyšetřovatelé se snaží přijít na to, co přimělo 21-letého Roberta Aarona Longa ke střelbě, která je nejhorším masovým útokem v USA za téměř dva roky.

Long po útoku řekl, že nebyl rasově motivovaný a že má sexuální závislost.

Podle úřadů masážní salony vnímal jako zdroje pokušení. Tyto informace však vyvolaly rozhořčení a rozsáhlou skepsi vzhledem k tomu, že šest z osmi obětí byly ženy asijského původu.

Úřady nevědí, zda Long někdy navštívil zmíněno salony, ale uvedli, že také plánoval vycestovat na Floridu. Tam chtěl podle nich zaútočit “na nějaký druh pornoprůmyslu”.

První střelba se odehrála v úterý zhruba v 17:00 v Acworth na předměstí Atlanty.

Dva lidé tam zemřeli na místě a tří převezen do nemocnice, kde dva nakonec podlehli zraněním. Za méně než hodinu přivolali policii k “probíhající loupeži” v severovýchodní Atlantě, kde policisté podle prohlášení našli tři zesnulé ženy se zjevnými střelnými poraněními. Následně policistů přivolali do zařízení na druhé straně ulice, kde našli další zastřelenou ženu.

Bezpečnostní kamery zachytily podezřelého muže, jak se autem zhruba 10 minut před útokem zastavil u podniku v Acworth, informovali úřady. Stejné auto zpozorovali i před podniky v Atlantě.

Podezřelého Roberta Aarona Longa zatkli po pátrání zhruba 150 kilometrů jižně od Atlanty. Rodiče podezřelého pomohli úřadem s jeho identifikací.

Americký prezident Joe Biden označil útok za “velmi, velmi problematický” a vyjádřil podporu asijsko-americké komunitě.

Podporu vyjádřila i viceprezidentka Kamala Harrisová, která je první Afroameričanka a Američanka asijského původu v úřadě.

V USA jsou v ostatních měsících na vzestupu útoky na lidi asijského původu, přičemž jejich podněcuje i rétorika, která tyto lidi viní z šíření onemocnění COVID-19.

- Reklama -aktuality

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin