Sobota, 3 prosince, 2022

Pokud spoříte, děláte dobře. Jak však spořit efektivně?

- Reklama -PR článek
- Reklama -magazin

Až 80% Slováků si spoří. Bohužel většina bez požadovaného efektu zhodnocení.

Pandemie nám naplno odhalila, jak důležité je mít vytvořenou dostatečnou finanční rezervu. Častokrát nám pomůže při náhlém výpadku některého z příjmů v rodině nebo při neočekávaném výdajů jako je například větší oprava v bytě nebo koupě nového spotřebiče, neboť starý se porouchal.

Spoření má však nepochybně velký význam i při větších plánech orientovaných do méně či více vzdálené budoucnosti. Tehdy už určitě není jedno, zda si spoříte jen na běžném spořicím účtu nebo využijete produkt, který vám zajistí i ochranu před inflací a zhodnotí vaše úspory.

Jak tedy spořit efektivně?

Odpověď se skrývá v rozumně nastaveném investičním spoření, které dodává penězům výnosový potenciál. Stále více lidí si začíná uvědomovat, že pro vyšší výnos je nutné podstoupit i určité riziko kolísání hodnoty úspor. Hodnota úspor při investičním typu spoření může být sice dočasně nižší, ale střadatel ví, že časem hodnota jeho naspořených peněz roste a může dosáhnout zhodnocení na úrovni 2% a více. Díky tomu ochrání své úspory před inflací, která je aktuálně na úrovni 1,6% a její průměr za minulý rok byl na úrovni 1,9%.

Výhody investičního spoření

Další z výhod investičního spoření kromě výnosového potenciálu spočívá v jeho flexibilitě a dnes už i praktické dostupnosti. Tatra banka nabízí Investiční sporenieTB přímo ve své mobilní aplikaci. Klienti si tak mohou toto Investiční sporenieTB nejen jednoduše a pohodlně založit za pár minut, ale ho i sledovat a flexibilně spravovat podle potřeby. Umí si například posílat mimořádné platby v libovolné výšce nebo naopak mohou v případě potřeby Investiční sporenieTB i dočasně pozastavit.

Nastavení očekávání a vyhovující investiční strategie

Pro odbourání pochybností nebo obav spojených s investičním spořením, připravila Tatra banka praktickou pomůcku v podobě Investiční kalkulačky. Klient si umí jednoduše zvolit kategorii Investiční sporenieTB, výšku pravidelné částky spoření, plánovanou dobu i strategii zhodnocení úspor. Získá tak konkrétnější představu o tom, co ho jako pravidelného investora čeká a jaký je předpokládaný výnos.

Upozornění:
S investicí do podílového fondu je spojeno i riziko a dosavadní výnos není zárukou budoucích výnosů. Statut, prodejní prospekt a klíčové informace pro investory podílového fondu jsou k dispozici v pobočkách Tatra banky, a. s. v slovenském jazyce.

- Reklama -aktuality

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin