Sobota, 3 prosince, 2022

Pošta ruší omezení otvíracích hodin

- Reklama -PR článek
- Reklama -magazin

Omezení se podle pošty mohou vyskytnout pouze lokálně.
Pobočky České pošty jsou od čtvrtka 18. března 2021 opět otevřeny podle původních otevíracích hodin. Slovenská pošta tedy ruší omezení otevíracích hodin z předchozích týdnů.

Informovala o tom Iveta Dorčáková, mluvčí České pošty.

Omezení se podle ní mohou vyskytnout pouze lokálně v souvislosti s výpadkem zaměstnanců v důsledku onemocnění Covid-19. Na poštách nadále platí protipandemické opatření, tedy regulované vstupy, vzájemné odstupy a nošení respirátorů. Aktuální otevírací hodiny jsou zveřejněny na stránce www.posta.sk.

Zdůraznila, že pro minimalizaci rizika šíření nákazy Covid-19 stále platí protipandemické opatření nařízená Ministerstvem zdravotnictví. Obecně platí, že v prostorách poboček je počet zákazníků regulován, tedy v pobočce se může nacházet jeden zákazník na 15 čtverečních metrů (m2) nebo 25 m2. Zároveň se musí dodržovat dvoumetrové vzájemné odstupy, což platí i pro zákazníky čekající před pobočkou.

Upozornila, že do prostor pobočky mohou vstoupit pouze ti zákazníci, kteří budou mít řádně nasazený respirátor. “Doporučujeme přinést si rukavice a vlastní pero, při úhradě plateb doporučujeme upřednostnit platební kartu. K dispozici je i dezinfekce rukou,” zdůraznila Dorčáková.

Dodala, že v rámci ochranných opatření jsou pobočky České pošty pravidelně čištěny, větrané a dezinfikované, a to i během dne přes pravidelné dezinfekční přestávky.

Preventivní ochranná opatření, jakož i pravidla bezpečného chování klientů při využívání poštovních služeb jsou zveřejněny na webové stránce České pošty v části Ochranná opatření. Všechny klíčové hygienická opatření jsou formou piktogramu viditelně umístěny před vstupem na poštu.

- Reklama -aktuality

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin