Sobota, 3 prosince, 2022

Přemýšlíte nad nákupem nosiče kol na tažné zařízení?

- Reklama -PR článek
- Reklama -magazin

Spolehlivý a praktický převoz kol, bezpochyby zajistí nosič na tažné zařízení. Přepraví jedno kolo, ale i více. Vyniká svou jednoduchou manipulací, pohodlným upevněním kol, nebrání parkování v garážích a neomezuje jízdu. Podívejme se na ně o něco blíže.  

Pohlídejte si bezpečnostní opatření proti zlodějům

Zabezpečení by mělo být součástí každého nosiče na tažné zařízení. Zřejmě nikdo z nás nechce riskovat, že mu držák někdo odcizí. U kvalitních nosičů je možné zamčít jak kola k nosiči, tak i samotný nosič k autu, tedy ke kouli. Zabezpečení ocení především ti, kteří plánují cestu s krátkodobým, ale i dlouhodobým parkováním.

Odveze až čtyři kola

Před výběrem si rozmyslete, zda budete na nosiči převážet jedno kolo, dvě, tři nebo čtyři. Lze koupit nosič na dvě, ale i tři kola. Další možností je rozšíření ze tří kol na čtyři kola, a to pomocí adaptéru, který dle potřeby připojíte. Montáž je velmi jednoduchá a zvládne jí s přehledem i úplný začátečník. V případě nerozhodnosti či pochyb, neváhejte kontaktovat specialisty na autodoplnky-obchod.cz. S výběrem, ale i jakoukoli otázkou vám rádi poradí. 

Součástí každého nosiče je i elektrická přípojka, kterou zapojíte k autu. Zde je také potřeba pozorně vybírat, protože některá auta mají přípojku na sedm pinů a některá naopak na třináct pinů. Nosiče jsou většinou obohacené o 13 pinů – pólů. Abyste zde vytvořili kompromis a nemuseli si v případě nesouladu s počtem pinů odepřít to, co chcete, situaci vyřešíte pomocí adaptéru, který vám umožní připojit jak na sedm pinů, tak i třináct. Dávejte si také pozor na viditelnost poznávací značky. Ideální bude, pokud si necháte na příslušném úřadě vyrobit speciální SPZ na nosič kol. Čekací doba je většinou 14 dnů.  

Jak je na tom spotřeba auta?

Spotřeba auta nebude nosičem kol na tažném nikterak ovlivněna. Pokud se rozhodnete pro střešní nosič, budou jízdní vlastnosti jiné, a také můžete zaslechnout hvízdání způsobené odporem vzduchu. 

A co je nejlepší? Díky instalaci nosiče na tažné neomezíte prostor pro umístění potřeb, jako je oblečení, batohy a jiné. Každý nosič kol lze sklopit a bez problému se lze dostat do kufru.

- Reklama -aktuality

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin