Sobota, 3 prosince, 2022

Svařovací technika – rozmanitá nabídka svářeček

- Reklama -PR článek
- Reklama -magazin

Svářečka je zdroj elektrické energie pro spojování nejrůznějších materiálů. Najde využití mezi profesionály, ovšem i v domácí dílně. Konkrétní model byste měli vybírat dle svých potřeb, aby svářečka nabídla to nejlepší.

Svářecí technika

Svářecí technika je rozdělována na několik typů, přičemž se liší zejména metodou sváření a technologií samotné svářečky. Jednou z možností je trafosvářečka. Ta je typická vysokou hmotností, bývá proto využívána hlavně v dílnách, kde není nutné ji přenášet. Další variantou je invertorová svářečka, která je moderní a výrazně pokročilejší. Nabízí mnoho praktických funkcí, kompaktní rozměry a nízkou hmotnost. Posledním typem je pak polyfúzní svářečka, která je využívána pro plastové materiály.

Technologie svařování

Při výběru svářečky byste se měli řídit dle toho, jakou metodu svařování budete využívat nejčastěji. Může jít o MMA – obalenou elektrodu, či MIG/MAG, případně TIG/WIG pro wolframovou elektrodu. Nabídka svářeček pro jednotlivé metody je opravdu široká. Pokud hledáte univerzální řešení, nabízí se invertorová svářečka. Umožňuje totiž snadnou změnu parametrů, můžete si tak situačně vybrat, jakou metodou chcete svařovat.

Svařovací technika

Při výběru svářečky věnujte pozornost také svářecímu proudu a zatěžovateli. Svářecí proud se pohybuje kolem 160 A, což je dostatečné pro domácí využití a údržbu ve firmě. Profesionální svařovací technika mívá výrazně vyšší proud. Zatěžovatel udává, jakou část pracovního cyklu lze svářet. Jeden cyklus má 10 minut – pokud je zatěžovatel 40 %, můžete čtyři minuty svářet a zbylých 6 minut nechat zařízení chladit. Sledujte také uživatelské funkce, které svářečka nabízí. Ty jsou velmi praktické a usnadní vám práci.

Při výběru nové svářečky je třeba věnovat pozornost několika klíčovým parametrům. Díky tomu můžete vybrat ten nejlepší stroj pro své potřeby.

- Reklama -aktuality

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin