Sobota, 3 prosince, 2022

Unie zavádí očkovací pasy. Kam vás bez něj nepustí?

- Reklama -PR článek
- Reklama -magazin

Občanů EU přes léto zřejmě čeká cestování i s digitálním zeleným osvědčením.

Takzvaný covidový pas by měl usnadnit vstup do zemí a sloužit bude jako důkaz o očkování, překonání koronavirus zda o PCR testech. Zahrnuty by do něj měly být všechny dostupné vakcíny, o jejich akceptaci však rozhodnou členské státy.

Zelené osvědčení ve středu představila Evropská komise, schválit je ještě musí Evropský parlament i jednotlivé členské státy. “Tak, jak si bereme do zahraničí občanský či pas, tak zřejmě budeme tento rok při cestování mít s sebou i tento covid pass,” řekl europoslanec Michal Wiezik.

Digitální certifikát bude pravděpodobně na cestování potřebné, dokud Světová zdravotnická organizace nerozhodne o konci pandemie.

  1. Jak bude covidový pas vypadat?

Má jít o elektronické osvědčení, který bude mít podobu QR kódu. Kód by měl zahrnovat jméno, datum narození a údaje o tom, zda člověk koronavirus překonal, byl naočkována nebo má negativní PCR či antigenní test. Informace budou jednotlivé země nahrávat do společného evropského digitálního systému.

V databance budou jen “opravdu nezbytné” osobní data, která mají být navíc ve vysoké úrovni datové ochrany. Přístup k údajům by měly mít jen relevantní státní orgány a mezinárodní přepravní společnosti, uvádí magazín Politico, navštěvované státy je nebudou uchovávat. Ochrana osobních údajů musí být prioritou iv případě, že by tato osvědčení uznávali jiné země mimo EU.

- Reklama -aktuality

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin