Neděle, 23 ledna, 2022

V Indii a Pákistánu prudce stoupl počet nakažených koronavirusem

- Reklama -PR článek
- Reklama -magazin

Nejvíce zasaženy jsou v obou zemích bohaté státy.
Indie a Pákistán ve čtvrtek nahlásili prudký nárůst počtu infikovaných novým koronavirus, přičemž nejvíce zasaženy jsou nejbohatší státy obou zemí, informovala agentura Reuters.

Podle indických úřadů nárůst infekcí způsobily tlačenice v hromadné dopravě, znovuotevření provozů a neochota lidí nosit roušky. Pákistán za nejnovějším vývojem vidí také přítomnost britského variantu koronavirus.

Před britskou mutací varoval na Twitteru i pákistánský ministr Asad Umar: “Nový kmen se šíří rychleji a je smrtelnější.”

Ve snaze zpomalit a omezit šíření koronavirus indický stát Paňdžáb, ze kterého pochází většina nových případů, prodloužil noční zákaz vycházení v devíti okresech. V Dillí zas vláda oznámila, že budou občany očkovat rychleji, v plánu je aplikovat 125.000 dávek vakcín denně. Dosud denně dokázali naočkovat přibližně 40.000 lidí.

V Gudžarátu, domovském státě předsedy vlády Narendra Modi, úřady nařídily zavření škol nejméně do 10. dubna. Vysoký denní nárůst hlásí státu Maháráštra, kde za posledních 24 hodin stoupl počet infikovaných z 23.179 na 35.871. Celkový počet případů v Indii přesáhl 11,5 milionu, což je nejvíce po Spojených státech a Brazílii.

Pákistán za uplynulých 24 hodin zaznamenal denní nárůst počtu infikovaných o 3495, což je nejvíce od prosince minulého roku. Celkový počet případů tam přesáhl 615.000.

Nové případy se za poslední dva týdny více než zdvojnásobily v průmyslových městech státu Maháráštra, jako jsou Pune, Aurangabad, Nasik a Nāgpur, ve kterých se nacházejí automobilové, farmaceutické a textilní továrny. Vláda v Maháráštra proto požádala výrobní závody, aby pracovali s co nejmenším počtem lidí.

Stát Urísa požádal společnost AstraZeneca o dodávku dalších 2,5 milionu dávek vakcíny Covishield, která je nejčastěji používanou vakcínou v Indii.

- Reklama -aktuality

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin